Hakkımızda

İHTİYACIN İTHALATI

Hasan Usta, kendi enerji ihtiyacına çözüm ararken bu çözümü ticaretle diğer insanlara da taşımak üzere kolları sıvadı ve 1955 yılında “USTA Ticaret”i kurup önde gelen pil markalarının bayiliklerini alarak ticaret hayatına başladı. Kurduğu firmanın temeline sarsılmaz şekilde yerleştirdiği şu ilkeler, firmanın gelecekteki üç taşıyıcı sütunu olacaktı:  dürüstlük, güvenilirlik ve kaliteli ürün  sunumu.

 

TÜKENMEYEN ENERJİ

Çıkış noktasındaki sebebi kaderine dönüşen firma, her gün artan enerjisiyle gittikçe büyümeye başladı. MKE markasının sahibi Makine Kimya Enstitüsü, PİLMA, PETRIX, BEREC, ve KİVİ markalarının Türkiye’de ana dağıtıcılığını alarak başladığı ticaret hayatına, FUJITSU, VARTA ve FUJI markalarının Türkiye distürbidörtlüklerini yaparak devam etti. Tek büyüyen Firma değildi. Hasan Usta, kurup büyüttüğü firmayı oğlu Embiya Usta’ya teslim etti. İkinci neslin enerjisi, Usta Ticaret’i daha da ileriye taşıdı. Hem ürün çeşitlerini hem ithalat ağını hem de yurt içindeki lojistik ağını genişletti.  

 

TÜRKİYE’Yİ AYDINLATIYOR

Üçüncü nesile aktarılan bilgi, tecrübe ve misyon ile USTA Ticaret bugün aydınlatma alanında bünyesinde bulundurduğu Fujika, Fujicell, Subaru, Konica ve Sakura markaları ile ülkenin ampul piyasasının yüzde 65’ini tek başına karşılar hâle geldi. Usta Ticaret’in ışığı Türkiye’den Dünyaya da taştı; yurt içi ve dışında 12.500’den fazla market ve satış noktasında kalite-standart belgelerine sahip ürünlerini tüketiciyle buluşturan bir sektör devine dönüştü. Usta Ticaret, aydınlatma sektörünün ihtiyaç duyduğu her alanda çözümler sunan, müşteri odaklı, sağlam ve dinamik yapısıyla Türkiye’nin en büyük firmaları arasına girdi.

 

KÜRESEL ISINMAYA KARŞI, KÜRESEL AYDINLANMA

Konu enerji olunca insana ve çevreye duyarlılığın daha da önemli olduğuna inanan firma 90’lı yıllardan itibaren küresel ısınma problemine karşı bir farkındalık oluşturmaya başladı. Enerji tasarruflu ampul teknolojisini Türkiye’ye ilk getiren firmalardan oldu. 2000'li yılların başında "Küresel ısınmaya Karşı" mottosunu markası ile birlikte kullanarak meseleyi ne kadar önemsediğini gösterdi.

Pil ithalatından, dünya markalarının distribütörlüğüne, kendi ürünlerinin ihracatına uzanan başarı çizgisini aynı enerjiyle sürdüren Usta Ticaret, bugün ailenin 3.nesli tarafından yönetiliyor. Kendi alanındaki teknolojik yenilikleri yakından takip ederek, 64 yıllık tecrübesiyle müşterilerine her zaman daha iyisini sunmak için durmadan çalışıyor ve Türkiye’nin aydınlatma sektöründe öncü firması olmayı sürdürüyor.

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu X