Garanti Şartları

GARANTİ ŞARTLARI

1) Garanti süresi 1 yıldır. Süre, satış faturasının tarihinden itibaren başlar.

2) Ürün ve parçaları garanti kapsamındadır.

3) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda;

    Tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesi uyarınca,

  • Satıcıya ücretsiz onarımını yaptırabilir.
  • Satıcı tarafından onarımı yapılamadığı takdirde yeni ürünle değiştirilmesini talep edebilir.

4) Tüketicinin bu haklarından, ücretsiz onarım istemesi durumunda satıcı; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın onarımını yapmakla yükümlüdür.

5) Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 20 iş gününü geçemez.

6) Malın kullanma kılavuzunda / ambalajında yer alan hususlara riayet edilmemesinden doğan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.

7) Ürünün etiketi üzerinde belirtilen çalışma geriliminden yüksek bir gerilim almadığından emin olunuz. Uyuşmazlık durumunda meydana gelebilcek arızalardan satıcı firma sorumlu tutulamaz ve arıza garanti kapsamında değerlendirilemez.

8) Ürünün barkodu, modeli ve seri numarasının zarar görmemesine dikkat ediniz. Bunların okunamaması veya yıpranmış olması durumunda, ürününüz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.

9) Ürün, kullanım amaçları haricinde kullanılmamalıdır.

10) Ürünün üzerinde tadilat, tamir, boyama vs. yapmayınız veya herhangi bir fiziksel müdahalede bulunmayınız. Bu işlem sonucu maddi hasar oluşabileceği gibi, ürün garantisi de geçersiz sayılacaktır.

11) Elektrik arızaları veya kullanıcının kullanım hatalarından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması , ürüne ait olmayan aksesuar takılması yada kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması vb.), cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebiyle oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalar da garanti kapsamı dışındadır.

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu X